Reverb.pl - forum o produkcji muzyki
TR-08 plus syntezator...jak to podpiąć? - Wersja do druku

+- Reverb.pl - forum o produkcji muzyki (http://www.reverb.pl/forum)
+-- Dział: Strefa Producenta (http://www.reverb.pl/forum/forum-5.html)
+--- Dział: Strefa pytań (http://www.reverb.pl/forum/forum-15.html)
+--- Wątek: TR-08 plus syntezator...jak to podpiąć? (/thread-4799.html)

Strony: 1 2

TR-08 plus syntezator...jak to podpiąć? - apthek - 22.02.2019

Cześć Wszystkim,

Właśnie zakupilem Tr-08 Rolanda i nie wiem jak spiąć i ustawić cały set up...  Karta Scarlett 6i6, Volca Kick, Behringher Model D plus TR-08. TR-08 tworzy mi ścieżki audio dla poszczegónych perkusji i to jest super, ale wychodzi na to że ta kwestia generuje problem z podpięciem model d i volki. W tej chwili gram sobie tylko na tr-08, a chciałbym móc grać na wszystkim...Dodam, że chciałbym również móc kontrolować behringhera i volce z klawiatury Novation impulse 25,pod  którą wcześniej były podpięte i grały bez zarzutu... Czy ktoś tu jest w stanie mi pomóc?

Pozdrawiam

Marcin

RE: TR-08 plus syntezator...jak to podpiąć? - Impakt - 22.02.2019

z tego co widzę ten TR08 nie ma osobnych wyjść na każdy dźwięk, więc pewnie masz go podpiętego przez USB i używasz jako interfejsu.
najprostszym rozwiązaniem jest podpięcie wyjścia audio TR08 do wejścia interfejsu (tylko wtedy będziesz miał całość na jednym tracku) i ewentualnie dalsza synchronizacja wszystkich urządzeń przez MIDI.

jeśli chcesz mieć wszystko naraz, czyli wszystkie ścieżki TR08 + wszystkie ścieżki Scarlett, to wymagałoby to używania dwóch interfejsów jednocześnie i nie wiem na ile jest możliwe. jaki masz system i jaki DAW? z tego co pamiętam istniały jakieś zewnętrzne programy pozwalające tworzyć sztuczne wejścia/wyjścia audio, więc może w taki sposób dałoby się to jakoś zrobić.

RE: TR-08 plus syntezator...jak to podpiąć? - apthek - 22.02.2019

Dzięki za podpowiedź, Widzę, że jest tu masa opcji i nie jestem pewien, ale chyba mogę też grać samplami... cały czas grzebię ;-)

pzdr

RE: TR-08 plus syntezator...jak to podpiąć? - Impakt - 22.02.2019

opcje masz takie, że albo puszczasz TR08 przez Scarlett, albo Scarlett przez TR08 (przez Mix In) albo kombinujesz z zewnętrznymi programami. w przypadku dwóch pierwszych musisz poświęcić nagrywanie wielościeżkowe wybranego urządzenia, a w ostatnim trzeba się pewnie trochę pobawić z konfiguracją.

poszukaj Virtual Audio Cable dla Windowsa, Soundflower dla Maca albo JACK Audio Connection Kit (chyba dla wszystkich). jak się zdecydujesz używać obu jako dwa osobne interfejsy jednocześnie to zapostuj czy ci wyszło, bo jestem ciekawy czy zadziała

RE: TR-08 plus syntezator...jak to podpiąć? - apthek - 21.03.2019

Hej, póki co, nie mogę sobie poradzić z Soundflowerem...co przez co i do czego...ale cały czas próbuję ;-) dam znać jeśli będzie progres

RE: TR-08 plus syntezator...jak to podpiąć? - Impakt - 21.03.2019

zobacz ten film, bo wygląda na to że w macu jest wbudowana taka opcja
https://www.youtube.com/watch?v=EsKm09p-yUA

RE: TR-08 plus syntezator...jak to podpiąć? - Francesco Kationi - 22.03.2019

Po pierwsze, to potrzebujesz kupić sobie midi splitter do tworzenia łańcucha sygnału. Automat perkusyjny powinien być urządzeniem wyznaczającym bpm dla reszty urządzeń, chyba, że korzystasz też z dawa, to możesz się pobawić. Jeśli te urządenie któe posiadasz posiadają wyjście midi thru, to możesz spróbować połączyć je bez midi splittera, możesz kupić w dowolnym sklepie, albo od gostka z pewnej grupy, który robi sam, dobry temat i tani.
Bez tego nie wiem czy w ogóle można połączyć taki setup, chyba, że twój interfejs ma tyle wejść i  wyjśc. Istnieje jeszcze jedne problem, który na tym etapie pomijam, ale może Ci się zdarzyć, mianowicie że urządzenie prowadzące nie trzyma synchrona i rozjeżdżają Ci się ślady. Ale to już wyjdzie Tobie w praniu. Pozdrawiam i trzymam kciuki za udane produkcje. Pozdro

RE: TR-08 plus syntezator...jak to podpiąć? - Zirds - 22.03.2019

Jeżeli używasz DAW do tego, to możesz użyć kombinacji takiej, że każdy z tych oprócz Volca kick ma jakieś wyjście złącze USB, więc możesz używać tempo synca za pomocą DAW. potem podłączasz wszystko co nie ma USB za pomocą kabli MIDI, np TR08 tempo bierze z DAW, ale kablem MIDI już przesyła tempo do Volca Kick.

RE: TR-08 plus syntezator...jak to podpiąć? - Impakt - 22.03.2019

synchronizacja to najmniejszy problem, tr08 ma midi in/out, więc zawsze idzie to jakoś zrobić. problem jest taki że tr08 ma tylko jedno stereo out, a jak chcesz zgrać multitrack to tylko przez usb, więc to zupełnie nieistotne jaki ma interfejs

RE: TR-08 plus syntezator...jak to podpiąć? - apthek - 02.04.2019

Dzięki wielkie Panowie,

Nadmienię, że jestem bardzo świerzy w tematach więc tym bardziej łączenie takich setupow jest dla mnie czarną magią. Kiedyś grałem punka, ale tam to wszystko było o niebo mniej skomplikowane Smile-big Szlag mnie trafia bo kupiłem fajny instrument (tr-0okulary a okazaju się, że ten sprzęt zaburzył mi bardzo poprzedni set up. Będę kombinował tak czy inaczej. Dzięki za podpowiedzi!