Ostatni Rejs RMS Olympic - sesja RPG
#1
RMS Olympic opuścił port w Nowym Jorku 5 kwietnia 1935 roku wyruszając do Wielkiej Brytanii w swój ostatni rejs. Stary statek lata świetności miał już dawno za sobą jednak wciąż zadziwiał swoimi rozmiarami i luksusem. Wsiadając na jego pokład czuło się atmosferę nostalgii i pożegnania. Ostatni rejs zaczynał się w cieniu Statuy Wolności, tej samej, która witała go w Stanach Zjednoczonych podczas dziewiczego Rejsu w 1911 roku.

Wielu zdecydowało się pożegnać okręt towarzysząc mu w jego ostatniej podróży. Na pokładzie znalazło się wielu ludzi, którzy kiedyś związani byli ze statkiem: weterani, byli pracownicy, przedsiębiorcy - zarówno przedstawiciele wysokich klasach jak i tych niższych.
W trakcie 7 dniowego rejsu miała się odbyć wystawa i konferencja naukowa a tej uroczystości miały towarzyszyć imprezy okolicznościowe takie jak kameralne koncerty, projekcje filmów w sali kinowej, prelekcje i wykłady.

Rejs zapowiadał się spokojnie.

Do momentu gdy do jednego z pasażerów podszedł oficer bezpieczeństwa i poprosił o rozmowę na stronie.
- Przepraszam, że przeszkadzam, ale mamy pewien problem pod pokładem. Sprawa jest dość delikatna i prosiłbym o dyskrecję...
Tą osobą byłeś Ty...
A w zasadzie możesz nią być.
Bo oto rozpoczyna się sesja RPGowa rozegrana przez forum. Jeżeli chcesz wziąć w niej udział czytaj dalej.

Liczba graczy: 2 (tak bym wolał) 3( maksymalnie).
Sesja rozgrywać się będzie na pokładzie statku RMS Olympic w trakcie jego ostatniego rejsu. Marynarze w pobliżu kotłowni odkryli zamordowanego człowieka. Sprawa jest na tyle delikatna, że Kapitan razem z oficerem bezpieczeństwa - chcąc uniknąć paniki i niepotrzebnego rozgłosu - proszą o pomoc znanego detektywa.

Drużyna: zakładam, że postaci graczy znają się i współpracują ze sobą zawodowo i mają do czynienia z rozwiązywaniem kryminalnych zagadek. To może być np. Detektyw i młody fotoreporter, lekarz zajmujący się hobbystycznie rozwiązywaniem zagadek kryminalnych, technik policyjny, łowca nagród.... itp... Może być nawet hydraulik jeśli sensownie da się wytłumaczyć to, że zajmuje się rozwiązywaniem zagadek.

Jeśli masz ochotę wziąć udział w przygodzie przyślij mi swój pomysł na postać na PW. Musisz uwzględnić w swoim opisie to:

* Imię nazwisko, wiek, płeć wygląd bohatera
* zawód. Kim jest i czym się w życiu zajmuje zawodowo. W jaki sposób jego losy związały się kryminalistyką.

* Na koniec każdy z was będzie musiał określić swoje predyspozycje. Na potrzeby gry zastosuję prostą mechanikę. Są dwie cechy opisujące Twoją postać. Siła - jest miarą sprawności fizycznej, wytrzymałości siły mięśni zdrowia. Umysł - jest miarą twoich predyspozycji emocjonalnych, interakcji społecznych i inteligencji czy wiedzy wszelakiej. Cechy rozdać musicie tak aby ich suma wynosiła 6. Przykładowo postać z siła 5 i umysłem 1 będzie niebywale sprawna w walce, sytuacjach wymagających wysiłku fizycznego czy odporności na ból za to będzie miała wiele problemów przy akcjach wymagających pomyślunku, interpretacji zdarzeń czy zrozumienia emocji. Taką postać będzie można np łatwo oszukać. Nie oznacza to wcale że taka postać to debil. Ot nie jest ona największym myślicielem w grupie. Najbardziej zrównoważona postać to 3 : 3 bez wielkich zalet ale i wad.

* Mając cechy na końcu będziecie musieli krótko scharakteryzować umiejętności postaci. Co potrafi, w czym czuje się dobrze. Umiejętności muszą w logiczny sposób wynikać i być powiązane z przeszłością i zawodem postaci.
Opis powinien być krótki i rzeczowy bez rozwlekania się. Przykładowy opis postaci:

Joann Monroe, wykładowca nauk przyrodniczych na Bostońskim Uniwersytecie. Siła 2 Umysł 4. Umiejętności: biologia (ze względu na pracę zawodową), gra na skrzypcach (hobby), chemia (praca zawodowa i praca dla nowojorskiej policji jako analityk.) gimnastyka.
----------
Decyzję o tym kto wejdzie do gry podejmę osobiście po analizie przedstawionych postaci. Nie ukrywam, że kolejność zgłoszeń też może mieć znaczenieSmile

Jeżeli macie pytania dawać.
[Obrazek: qBxxp6W.png]
Odpowiedz
#2
John Myers melduje gotowość na przygodę.... Tongue
Odpowiedz
#3
Ja chceeee!!!!!!!!oneone!!

[tworzenie postaci in progress]
Odpowiedz
#4
Zgłosił się też drumaholic. Czekamy za postacią od niego. Dziś powinien podesłać.
[Obrazek: qBxxp6W.png]
Odpowiedz
#5
No tak, tylko wiecie jak ja pracuję. Mogę trochę opóźniać grę..
ASUS Z87-K
Core i5 4590/SPC Fortis2
Gigabyte GTX970
12GB DDR3
SPC Gladius M30
XFX PRO 550W
ESI MAYA
Yamaha HS50M

[Obrazek: qBxxp6W.png]
Odpowiedz
#6
Dobra. Jest trzech użytkowników. Wieczorem postaram się wrzucić dokładne informacje. Prośba do drużyny. Czy wasze postaci znały się już przed wejściem na pokład Olympica czy nie?
Możecie też dokonać w temacie prezentacji Waszych postaci.
Polecam też spojrzeć na film Titanic z racji tego, że Olympic to jego starszy bratSmile Łatwiej będzie sobie wyobrazić scenerię przygody.
[Obrazek: qBxxp6W.png]
Odpowiedz
#7
Dla mnie to bez roznicy czy bedziesz sie gra opozniac czy nie w koncu to fabularny system wiec czasu jest full
Odpowiedz
#8
Dobra ekipa mam już wszystkie potrzebne informacje. Dziś wieczorem wrzucam pierwszy wpis.
[Obrazek: qBxxp6W.png]
Odpowiedz
#9
Sad((
ASUS Z87-K
Core i5 4590/SPC Fortis2
Gigabyte GTX970
12GB DDR3
SPC Gladius M30
XFX PRO 550W
ESI MAYA
Yamaha HS50M

[Obrazek: qBxxp6W.png]
Odpowiedz
#10
Olympic odbił od nabrzeża w nowojorskim porcie. Nie było jednak wielkiego pożegnania. Ludzie nie stali na nabrzeżu i nie żegnali statku tak hucznie jak podczas pierwszego rejsu. Olbrzymi statek milcząco i ufnie wykonywał wszystkie rozkazy kapitana podczas ostrożnego manewrowania przy wychodzeniu z portu a później przy wypływaniu na szerokie wody Atlantyku stare silniki rozwinęły pełną moc i transatlantyk rozpoczął swój ostatni rejs.

Pasażerowie statku pierwsze godziny tego rejsu poświęcali na zapoznanie się z rozkładem statku i na zakwaterowanie się w swoich kajutach.
------------------------------------------------
Ok. Czas na pierwsze wpisy od graczy. Oczekuję od was jednego wpisu opowiadającego trochę o Waszej postaci, tak by inni gracze mogli się z nią zapoznać. Możecie też opisać jak Wasze postaci będą chciały spędzić czas do kolacji. To takie lekkie wpisy na początek. O. I napiszcie też, dlaczego Wasza postać znalazła się na statku.
[Obrazek: qBxxp6W.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości