Tabela akordów do wkucia ;)
Zamieszczam linka do tabeli akordów (piano, synth itp.) wraz z pierwszymi trzema przewrotami, przyda się szukającym gdzieś tam brakującego akordu, ale też może inspirować. Dla mnie świetne są sekcje "seventh i pokrewne", jak nie mam pomysłu to gram sobie te akordy i zawsze dostaje olśnienia.

Aby pobrać darmową wersję klikamy na pierwszys punkt, różni się od wersji płatnej tylko znakiem wodnym na grafice.

[Obrazek: Kbd_Poster_Lg_Image_1a.gif]

http://howmusicreallyworks.com/PGS_Produ...Poster.htm
Odpowiedz
Tabela hak tabela. Może być przydatna. Ale. Każdemu kto chce zgłębić zagadnienie tematu akordów i harmonii utworów polecam by zaczal uczyc sie mechanizmow ktore sprawiaja ze akordy sa takie jakie sa.
[Obrazek: qBxxp6W.png]
Odpowiedz
bes sęsu
bingo bango bongo i don't wanna leave the congo
Odpowiedz
(08.10.2015, 22:31)Impakt napisał(a): bes sęsu

Troll to ty?
Odpowiedz
nie łatwiej budować akordy na bieżąco, zamiast się uczyć miliarda schematów?
Odpowiedz
(04.11.2015, 19:44)Impakt napisał(a): nie łatwiej budować akordy na bieżąco, zamiast się uczyć miliarda schematów?

Nie trzeba znać miliarda schematów i nie traci się też czasu na "budowanie na bieżąco".
Odpowiedz
taki problem dodać sobie interwały? to nie fizyka kwantowa. a przewroty też faktycznie bardzo skomplikowane, Shift+góra/dół i przenosi ci nutę o oktawę. (w FLu chyba Ctrl)
więcej czasu bym stracił szukając akordów na tej tabeli.
Odpowiedz
Nie wnikam. Jak tworzysz Schranz i pokrewne to faktycznie niepotrzebne, w przeciwnym wypadku nie wyobrażam sobie efektywnej pracy podczas tworzenia.
Odpowiedz
nie, soul, dnb/jungle, szeroko pojęty hip-hop, ostatnio nawet coś bardziej z elementami reggae/dub.
widocznie kiepsko znasz teorię. i myślę że 90% muzyków i tego forum pracuje podobnie jak ja.
Odpowiedz
Teorię muzyki na pewno znam słabo, ale pozostanę przy swoim podejściu do tworzenia bo widzę pozytywne rezultaty i postęp. Uważam że 90% muzyków pracuje na swoj wlasny sposób, na pewno nie tak jak ty.

Gwoli ścisłości, uważasz że znajomość akordów jest nieprzydatna dla 90% muzyków. Bądź sobie w tym gronie, ja wybieram pozostałe 10%.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości