Ableton Live - SideChain Problem
Witajcie, 

Zwracam się do użytkowników Ableton Live o pomoc w kwestii Sidechainu. A więc tak - mam w projekcie dwie ścieżki MIDI, które wymagają użycia kompresji SC (jeden multiband i jeden zwykły) i zaznaczam, że chcę w obu przypadkach użyć multibanda oraz kompresora od FabFiltera (Abletonowskie ze względów na brzmienie NIE MOGĄ być i proszę nie polemizować tutaj !). I mam problem z przeroutowaniem sygnału do tych kompresorów.

Mam oddzielną ścieżkę audio, zawierającą drumrack z samplem perkusji bijącej 4/4 i to jest moja ścieżka Sidechain. Kłopot w tym, że nie mogę przeroutować sygnału do dwóch miejsc (do dwóch oddzielnych ścieżek), a jedynie do jednego (funkcja Audio to - i wybieram) I co w takiej sytuacji z drugim kompresorem który też potrzebuje kluczowania tą stopą?

Wymyśliłem sposób z sendem i returnem aby ominąć problem - jeśli potrzebuję dwa takie sygnały to robię dwa dodatkowe returny, robię na nie sendy z ścieżki o nazwie Sidechain (czyli ta z kickiem 4/4) i potem wyjścia tych returnów routuję do wejść kompresorów i działa.
Ale co zrobić kiedy będę potrzebował więcej takiego kluczowania? Ilość sendów i returnów jest w Ablu ograniczona a poza tym to bardzo niewygodne tworzyć dodatkowe ścieżki tylko po to, aby przepuścić przez nie sygnał.

Czy ktoś miał podobny problem? Wie jak go rozwiązać?

Przypomnę tylko, że problem dotyczy wtyczek sidechain NIE ABLETONOWSKICH a problem pojawia się na ścieżkach MIDI a nie audio (na audio wybieram funkcję Audio From i z interesującej mnie ścieżki podbieram sygnał SC.
Odpowiedz
dodaj nowy track audio, jako input daj kanał z którego chcesz sidechainować, ustaw monitoring na IN i output daj na kanał z kompresorem i zaznacz kompresor fabfiltra, jeśli nie był domyślnie zaznaczony.
bingo bango bongo i don't wanna leave the congo
Odpowiedz
Faktycznie, nie pomyślałem o tym aby zamiast returna użyć zwykłej ścieżki audio. Mega Wielkie DZIĘKI ! Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości