Jaka wersja FL Studio
Witam,

Przymierzam się do zakupu FL Studio 12. Trochę bawiłem się w tym programie w wersji demo i chcę przejść na pełną wersję. Mam pytanie, jaką wersję zakupić, tzn. zastanawiam się nad Producer lub Signature Edition. Jeżeli chodzi o gatunek muzyki, w jakim chciałbym tworzyć, to poszedłbym w house, electro house, future house.

Pozdrawiam
Odpowiedz
http://www.imageline.com/flstudio-feature-comparison/

między Producer a Signature jest właściwie tylko jedna znacząca różnica, wtyczka NewTone. przeżyjesz bez Gross-Beata, przeżyjesz bez Harmlessa, a SoundFont Player ma darmowe alternatywy. jeśli znajdziesz do NewTone alternatywę albo zdecydujesz, że ci się nie przyda to Producer.
a jak cię stać to All Plugins Bundle, ze względu na dodatkowe instrumenty takie jak Harmor, Transistor Bass itd.
bingo bango bongo i don't wanna leave the congo
Odpowiedz
Skłaniam się do zakupu wersji Producer i będę dokupywał pojedyncze instrumenty, w zależności od potrzeb w danym momencie. Chyba, że polecacie jakiś inny program, alternatywny do Fl Studio?
Odpowiedz
jeśli dopiero zaczynasz to najlepsze będą dwie możliwości, FL Studio i Ableton Live. drugi najpopularniejszy DAW i dużo tutoriali na YT, sam używam.

super pokładowe efekty, ale instrumenty raczej bym doradzał dokupić albo ściągnąć zewnętrzne. ma też inny workflow niż FL, więc poszukaj sobie jakiś youtuberów żeby zobaczyć jak to wszystko wygląda.

praktycznie masz tam wybór między wersją Standard i Suite. z ważnych efektów, Standard nie ma tylko Amp i Cabinet, czyli wtyki emulujące wzmacniacz i kolumny gitarowe. czasem się przydają, ale jeśli się zdecydujesz na Standard to niewielka strata.

Suite poza tym, dorzuca ci parę instrumentów. Analog (emulacja analogowych synthów), Operator (syntezator FM) i Sampler (bardzo rozbudowany sampler). jest jeszcze parę instrumentów emulujących jakieś specyficzne zachowania, ale nie pamiętam nawet co tam było, bo nigdy ich nie używam.
muszę zaznaczyć, że w każdej wersji istnieje też Simpler, uproszczona wersja samplera. może nawet nie uproszczona tylko po prostu trochę inna. nie musisz się więc bać, że na Standard nie będziesz mógł nic samplować :)

w Suite też dorzucają ci więcej paczek z dźwiękami i Max4Live, czyli możliwość tworzenia własnych instrumentów oraz efektów. o ile Ableton sam w sobie jest bardzo potężny to z M4L nie masz już żadnych ograniczeń.

https://www.ableton.com/en/live/feature-comparison/
jakąś przecenę teraz mają, Standard 279 EUR, Suite 479 EUR.
Odpowiedz
Wielkie dzięki za odpowiedź. Co do zakupu, to mam zamiar nabyć program w lutym. Jeżeli chodzi o mój budżet, to chciałem się zamknąć w 1000 zł. Najbardziej skłaniam się do fl studio w wersji Producer. Zakładając, że będę chciał tworzyć w klimatach electro house jest to wystarczająca opcja? Rozszerzając opcje zakupu do fl studio Signature i Ableton live Standard, co byś mi polecił biorąc pod uwagę stosunek możliwości w tworzeniu muzyki do ceny poszczególnych wersji?
Odpowiedz
zdecydowanie jakieś wtyczki VST.
LennarDigital Sylenth1, Native Instruments Massive, Xfer Serum, Reveal Sound Spire
wydaje mi się, że Sylenth1 albo Massive mają trochę większy priorytet, potem Serum albo Spire.
Odpowiedz
 Podziekowania: radkens(+1)
radkens obczaj to jak już kupisz frutka
https://www.native-instruments.com/en/pr...11-select/
Odpowiedz
Dzięki Panowie za pomoc. Podsumowując, polecacie kupić Fl Studio w wersji Producer, czy jednak zwiększyć budżet i kupić w wersji Signature bądź Abletona w wersji Standard? Jest sens na moim etapie zainwestować większą kwotę w te droższe wersje? Jeżeli chodzi o sam interfejs to obojętne dla mnie, czy będzie to Fl studio, czy Ableton. Bardziej chodzi mi o możliwości w tworzeniu muzyki.
Odpowiedz
Ja jestem zdecydowanie za wersją producer. Newtone'a i tak nie użyjesz.
ASUS Z87-K
Core i5 4590/SPC Fortis2
Gigabyte GTX970
12GB DDR3
SPC Gladius M30
XFX PRO 550W
ESI MAYA
Yamaha HS50M

[Obrazek: qBxxp6W.png]
Odpowiedz
Moim zdaniem producer wystarczy w zupełności
Odpowiedz