Skracanie ładowania instrumentów w Kontakcie do milisekund - Batch re-save
1. Upewnij się, że wszystkie pliki .nki oraz .nkm w folderach Instruments i Multis mają wyłączony atrybut Read-only (Tylko do odczytu)
2. W pustym Kontakcie, Files > Batch re-save
3. W ostrzeżeniu, które wyskoczy Yes
4. Zaznacz główny folder biblioteki i OK
5. Poczekaj, aż Kontakt wszystko zapisze (uwaga, im większa biblioteka tym dłużej to zajmie)
6. ???
7. profit

skraca to tylko czas ładowania instrumentów do Kontakta, czas ładowania sampli do RAMu zostaje taki sam.

na i7-2620M+8GB RAM, zapisanie biblioteki 10GB zajęło mi 10-15 minut, 20GB pół godziny, a 45GB dwie i pół. ale zdecydowanie warto.
bingo bango bongo i don't wanna leave the congo
Odpowiedz
 Podziekowania: KOWAL(+1) , Soundmaniaq(+1)
Suuuper! To świeża funkcja? Działa doskonale dla bibliotek na dysku HDD, ale pomaga również niektórym bibliotekom na SSD.
Czas trwania akcji uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju dysku (SSD przeważnie kilka sekund), wielkości biblioteki (jak wspomniałeś) i ilości instrumentów w danej bibliotece (np. różne artykulacje dla każdego ze smyczków z osobna).
Dzięki, bardzo pomocne!
Może przykleisz temat tu http://reverb.pl/forum/thread-408.html ?
Odpowiedz
nie, ta funkcja chyba od zawsze była. tylko ja pierwszy raz o niej usłyszałem jakoś w tamtym roku.

a no, zapomniałem powiedzieć jaki dysk mam. testowałem na HDD 5400RPM, więc jak ktoś ma 7200RPM albo SSD to pewnie nawet szybciej będzie.
bingo bango bongo i don't wanna leave the congo
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości