Klawiatura MIDI, czy nowy syntetyzer?
Witam serdecznie, cala forumowa brac Smile

Myślę na zakupem nowego sprzętu do studia i mam pewien dylemat, ponieważ zastanawiam sie miedzy kontrolerem MIDI, a kolejnym syntezatorem.
Sprawa wyglada tak, z jednej strony fajnie było by mieć kolejny sprzęcik do kolekcji, ale z drugiej, czuje, ze mam juz dosyc klikania myszka i chciałbym to troche ograniczyć.

Pytanie: Czy kupując klawiaturę MIDI. albo jakis inny kontroler (np. Novation SL mk II, lub behringer BCR 2k)
Bede w stanie zmapować je w taki sposób, zeby np. Jeden knob, przypisać do rożnych parametrów w rożnych wtyczkach.

Dla przykladu. Knob 1 kontrolowałby wtedy długość wybrzmiewania delay'a, a po przełączeniu na drugie VST kontrolowałby załóżmy odcięcie filtra, jednocześnie nie zmieniając juz ww. Delay'a.

Da sie tak?

Druga kwestia, czy da sie potem takie ustawienia zapisać, tak żeby nie musieć już tego mapować za każdym razem gdy otwieram nowy projekt.
Jesli cos niejasno opisałem, dajcie znac.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
1. tak ale powinno się przypisywać 1 kontroler do 1 parametru
2: tak, ja używam FL Studio i on mi wszystko zapisuje w pliku .flp
Odpowiedz
(11.06.2017, 13:28)WASP AKA Eternal Sunset napisał(a): 1. tak ale powinno się przypisywać 1 kontroler do 1 parametru
Wielkie dzieki za szybka odpowiedz Smile

Czyli jak podejrzewam przypisywanie jednej galki do kilku funkcji moze powodowac jakies problemy, dobrze to rozumiem?

P.s. wybaczcie brak polskich znakow, brak polskiego pakietu na kompie...
Odpowiedz
nie wiem dlaczego miałby być z tym jakikolwiek problem, WASP wytłumacz
bingo bango bongo i don't wanna leave the congo
Odpowiedz
jest t to wykonalne ale raczej byłby by dziwnie żeby jedną gałką stertować filtrem i release obwiedni
bardziej precyzyjne jest użyć do tego 2 pokręteł

Knob 1 kontrolowałby wtedy długość wybrzmiewania delay'a, a po przełączeniu na drugie VST kontrolowałby załóżmy odcięcie filtra

to nie działa tak że po przełączeniu na drugi vst gałka działa na tym drugim vst
ona ruszała by w czasie rzeczywistym wszystkimi pokrętłami ze wszystkich vst do których jest przypisana, nie zależnie jaki vst masz pokazany na ektrnie
Odpowiedz
(11.06.2017, 15:26)WASP AKA Eternal Sunset napisał(a): Knob 1 kontrolowałby wtedy długość wybrzmiewania delay'a, a po przełączeniu na drugie VST kontrolowałby załóżmy odcięcie filtra

to nie działa tak że po przełączeniu na drugi vst gałka działa na tym drugim vst
ona ruszała by w czasie rzeczywistym wszystkimi pokrętłami ze wszystkich vst do których jest przypisana, nie zależnie jaki vst masz pokazany na ektrnie

nie wiem czy FL to obsługuje, ale takie coś nazywa się Control Surface. używałem tego przez chwilę w Abletonie.
bingo bango bongo i don't wanna leave the congo
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości