Playlista "Metale Lekkie i Ciężkie" na Spotify
Witam.

Jako, że na forum jest relatywnie mało fanów cięzkiego grania (króluje muzyka elektroniczna) w ramach forumowej edukacji muzycznej stworzyłem playlistę na Spotify dla osób chcących zaznajomić się z (w miarę) współczesnym metalem w dość specyficznym ujęciu, posłuchać czegoś nowego, wyjśc ze swojej strefy komfortu lub po prostu z czystej ciekawości odpalić ciężkie granie.

Nie znajdziecie tutaj żadnych klasyków, ogranych do porzygu Iron Maiden czy innych Slayerów, które czasy świetności mają już dawno za sobą.  Zamiast tego znajdziecie tutaj zespoły, o których prawdopodobnie nigdy wcześniej nie słyszeliście. Mainstream chyba w każdej muzyce to przehajpowana kupa, a nieco bardziej pod powierzchnią można znaleźć nieszablonowe projekty. Dlatego też skupiłem się na niszowych zespołach czy przynajmniej znanych tylko w środowisku.

Starałem się stworzyć bardzo klimatyczną i ciężką wędrówkę po dosyć niszowym metalowym spektrum. Utwory uszeregowane są według stopnia przyswajalności tak aby tworzyły w miarę spójną całość - im dalej w las tym mniej wpadających w ucho melodii i dynamicznych, symfonicznych aranżacji a więcej mroku, transowośc i szaleństwa. Gdzieś w połowie licznik się resetuje i wracamy do bardziej przystępnych i technicznych tracków.

Większość to dosyć długie, wolne, atmosferyczne kompozycje z dużą ilością instrumentalnych pasaży aczkolwiek znajdzie się też kilka bardziej bezpośrednich utworów nadrabiających nastrojowość poziomem technicznym. Zamysł był taki, aby przejścia między różnymi stylami były jak najbardziej płynne, dlatego podobnie brzmiące zespoły są pogrupowane. Wrzuciłem maksymalnie dwa danego wykonawcy. Chcę pokazać alternatywną stronę ciężkiego grania - tą klimatyczną, nieszablonową, zdala od stereotypowego napierdalania.

Całość liczy 24 utworów i trwa 3 godziny 22 minuty. Są tracki trwające powyżej 10 minut, są też poniżej 5, ale raczej są to długie kompozycje. Słuchać zgodnie z kolejnością, nad którą spędziłem trochę czasu.
Jeżeli ten mixtape wam się spodoba - utworzę drugą część.

Tracklista w spoilerze
Linki:

https://open.spotify.com/user/rurarz/pla...X8Mw11g0fw
spotify:user:rurarz:playlist:2mp7ittuWZUs0IpNUh5Siy
Odpowiedz
 Podziekowania: SZ jak SZFETER(+1)
Daaamn spadłeś z nieba ziomek. Wczoraj wróciłem z koncertu Sepultury i o ile było zajebiście to chciałem posłuchać czegoś cięższego. No sporo tutaj nowości, kojarzę może z 5 zespołów tylko. Wszystkiego jeszcze nie przesłuchałem, ale jak narazie to ten Devin Townsend wsiadł mi srogo. Konkret sztosik. Słucham właśnie ich płyty "Transcendence", miejscami troche zbyt epicko, ale rozumiem, ciężko uniknąć tego w takim theme hehe.
.̴̡̢̢̡̧̡̨̨̨̡̛̛͚̖̦̩̻̘̳̲̥͕̗̰͕͖̜̖̗̜̰̫̺̠̙̤̙̳̗̖͍̲̣̪̙̳̘̠͓̦̘̪͍͉͚̙͙͉̞̯͚͓͈͎͔̺̮̞̘̺̬̺̯̺̲̯͌̀̑͆̓̅̃̾̑̋̏͛͒̋̇͛̔͂̈́̊͊́̽̊̑͑͒̿̒̄̀͒͛́̈́͛͊́̽̌͆̇̃̐̑̓̽̂̎̅̀̊͐̿̍̎̋͐̉͒̑̔͗̄͑̔̍͐̊̈́̉̂̈́͑̆́̓́́̈̐̉̉̎̑̑͗̾̎̿̒̇̈́͊͗͊̌̒͌͆̍̋͑͐̆͘͘͘̕͘̚̚͠͠͝͝͝͝͝͝͝͝͝͠͝
Odpowiedz
a może założymy nowy temat i tam będziemy wklejać nasze playlisty na spotify?
chodzi o "utwory" wklejone w nowa playlistę?
może ktoś odkryje coś fajnego?
Odpowiedz
(05.03.2018, 11:38)SZ jak SZFETER napisał(a): Daaamn spadłeś z nieba ziomek. Wczoraj wróciłem z koncertu Sepultury i o ile było zajebiście to chciałem posłuchać czegoś cięższego. No sporo tutaj nowości, kojarzę może z 5 zespołów tylko. Wszystkiego jeszcze nie przesłuchałem, ale jak narazie to ten Devin Townsend wsiadł mi srogo. Konkret sztosik. Słucham właśnie ich płyty "Transcendence", miejscami troche zbyt epicko, ale rozumiem, ciężko uniknąć tego w takim theme hehe.

Ciesze się, że ktokolwiek to sprawdził :d
Devin to bardzo ciekawa postać, polecam zaznajomić się z jego twórczością bo płyt wydal chyba ponad 20, każda ma swój własny styl. A co nowości to tak właśnie miało wyglądać - żadnych klasyków a więcej undergroundu. 5 zespołów to i tak dobry wynik.

(05.03.2018, 12:44)WASP AKA Eternal Sunset napisał(a): a może założymy nowy temat i tam będziemy wklejać nasze playlisty na spotify?
chodzi o "utwory" wklejone w nowa playlistę?
może ktoś odkryje coś fajnego?

Nie ma sensu robić z tego masówki, lepiej założyc osobny temat ze swoja kompilacja żeby było przejrzyściej
Odpowiedz
o nie wiem. taki linek do aplikacji spotify jest mały, nie zajmuje miejsca
klikasz na link i otwiera ci się playlista w aplikacji spotify (to nie zasmieci tematu)
każdy może to wkleić w 1 poscie, a nie sadzę żeby dużo osób chciało wklejać linki lub nie wiem ile osób w ogóle ma spotify
Co myślisz belothar ?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości