Autotune
#1
Cześć. Co sądzicie na temat autotune'a? Ja uważam że to pożyteczne narzędzie które zostało zeszmacone przez zachód, a w Polsce przez większość "Młodych artystów". A jak wy co o tym sądzicie?
Odpowiedz
#2
Z autotune jest jak z przyprawami - doprawisz odrobinę, to wyciągniesz z potrawy najlepsze smaki, ale jak przedawkujesz, to nie da się tego zjeść. I tak samo jest z autotune. On miał korygować a nie śpiewać za kogoś. Taki sufler wokalisty.
Odpowiedz
#3
(23.10.2018, 19:37)flang3r napisał(a): Z autotune jest jak z przyprawami - doprawisz odrobinę, to wyciągniesz z potrawy najlepsze smaki, ale jak przedawkujesz, to nie da się tego zjeść. I tak samo jest z autotune. On miał korygować a nie śpiewać za kogoś. Taki sufler wokalisty.
Idealne porównanie. Autotune dla jednych może być zabawką, dla drugich narzędziem pracy przy edycji, a dla innych może nie istnieć. Jednak z doświadczenia raczej każdy wokalista potrzebuję trochę "dostrojenia", bo głos, tak jak instrument, idealny nie jest Smile
Odpowiedz
#4
Jestem absolutnie przeciwko używaniu audiotune'a w nagraniach. Nie siada mi to osobiście zwłaszcza gdy jest on niesamowicie nadużywany, ale wiadomo każdy sobie rzepkę struga i jeśli ktoś chce się bawić na takiej zasadzie, to niech sobie ją tam doprawia. Nie będę wracać do takich nagrań.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości