Czyszczenie ścieżek wokalu
Widzisz na forum MP by ci tego nie napisali Szczerbol, bo to wielkie tajemnice producentów, także zareklamuj reverb.pl    Wink
Odpowiedz
 Podziekowania: Jacyński(+1)
To był mój konik na egzaminie technicznym, czyszczenie wokali.
Polecam używać deeserów do wyciszania sybilantów. Obecnie jednak tak jak koledzy piszą powyżej jest to już tak technologicznie opracowane, że każdy program do masteringu potrafi to zrobić w trzy migi.
Odpowiedz
 Podziekowania: Jacyński(+1)
Mój wokal trwa kilka minut, a fragment z problemem trzasków trwa tylko kilkadziesiąt sekund, więc nie wiem czy powinienem cały, kilkuminutowy wokal oczyścić za pomocą Izotope RX 7 Standard, czy tylko krótki, kilkudziesięciosekundowy fragment? Pytam się bo nie wiem czy oprogramowanie rodzaju Izotope RX 7 będzie w pewnym stopniu osłabiało jakość wokalu? Wówczas wolałbym pogorszyć jakość wokalu jak najmniejszego fragmentu nagranego.  Wielkie dzięki.
Odpowiedz
Tylko dany fragment. A stopień zniekształceń jest zależny od natężenia restauracji. Ta z kolei od skali problemu...
RX jest chyba najbardziej transparentnym narzędziem z wielopasmowymi algorytmami, więc.. chciałbym rzec, abyś był dobrej myśli.
Niestety tylko tu teoretyzujemy. Byłoby prościej, gdybyś wysłał tę ścieżkę lub chociaż fragment z trzaskami, żeby sprecyzować sytuację. 
Wątek nie miałby tylu pytań, bo odpowiedź dostałbyś już wcześniej
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości