Sprzedaż płyt strona prawna
Hej, czy ktoś z was wydawał samodzielnie płytę? Czy wystawiając plyte na stronie internetowej trzeba założyć firmę? Czy można to robić jako działalność niezarejestrowana?
Odpowiedz
To pytanie powinieneś skierować bardziej na forum prawne ale postaram się Tobie to uświadomić.
Płyty wydawane nielegalnie to znaczy własnym sumptem, jak sama nazwa wskazuje są sprzedawane z pominięciem całości prawnych reguł.
Płyty sprzedawane legalnie czyli zgodnie z tym jak funkcjonuje system, podlegają dokładnie takim samym przepisom prawnym jak każdy inny towar.
W takim razie musisz opodatkować sprzedaż płyty. W przypadku sprzedaży dużej ilości płyt, należy zarejestrować działalność.
Odpowiedz
wydawal samodzielnie plyte? czyli chyba sam za wlasna kase jesli dobrze rozumiem, teraz ja ci powiem to co ja wiem, ogulnie wytworna dba oreklame i sprzedarz , a jesli wydajesz samodzielnie to ponoc na spotify mozna samemu dodawac muze ale czy sprzedawac tam? niewiem , jestem nieco piany ale postaram ci to wytlumaczyc, najlepiej jakbys zarejestrowal najpierw wlasne utwory ww zaiksie , lub sam wyrobil kody ISRC , a potem mozesz rozsylac wszedzie tam gdzie bedziesz mogl to sprzedac , powiecmy ze stworzylem super piosenkeale wszystkie wytwornie odmawiaja publikacji , wiec zglazam utwor do zaiksu lub wyrabiam kody isrc (niewiem czy  w zaiksie wyrabiaja odrazu kody), i gdy ma porejestrowane traki w zaiksie lub mam wyrobione kody isrc to wtedy rozsylam moje traki do tzw , sklepow inetrnetowych z muzą , i wtedy tam sie rejesyruje podaje wszystkie dane , i jesli ktos kupi moja muze mam kase, a jesli nie to wciaz jem chlep z pasztetawa, , wiem ze na spotify byla jakas rewolucje w sprawie zglaszania wlasnych trakow  poza labelem , nieznam zadnych takich sklepow, ale  zycze ci sukcesow , najlepiej zalozyc wlasnom wytwornie jak prodigy(tek me to hospital) i sam jestes swojim panem ,

opodatkowanie muzy , chyba w skarbowce niedojda do tego , chyba ze bedzie szlo przez zaiks , to wtedy musisz pytacw ziaksie
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości