[Electronica] Belothar - Unfolding the Core

Klip do tracka z nowego albumu, ktory miał wyjść jutro ale wyjdzie pewnie za miesiąc.

Jak ktoś mnie nie ma na fb to:

Cytat:1. The Message
2. The Red Verge (ft. mumu)
3. Sophon
4. Three Body Problem
5. Roche Radius
6. Rigel
7. Unfolding The Core
8. The Failure

Zainspirowany został powieścią Liu Cixina opowiadającą o chińskim projekcie naukowym mającym na celu kontakt z pozaziemską cywilizacją zamieszkującą planetę w potrójnym układzie Alfa Centauri.

Będzie to koniec cyklu albumów w klimatach kosmicznych z nutą retro, po których będę eksplorował nieco inne rejony muzyki elektronicznej.
Odpowiedz
 Podziekowania: LWD11(+1) , Recoil(+1)
O kurwa chłopie jak narazie to jest najlepszy kawałek jaki wypuściłeś. Wszystko tam idealnie sie zgrywa, niczego nie brakuje, niczego nie trzeba odejmować. Kozacki sound design (ahh te noisowe jakby reesy w intrze ?) i przemyślane melodie świetnie opowiadają historię którą sie inspirowałeś. To jest super, czuć w tym kawałku ten niepokój, ciekawość i napięcie. Nie czytalem powieści ale jak wszedł ten motyw z The Red Verge to brzmiało jakby kontakt z ową cywilazją zostal osiągnięty. No nie ma sie czego przypierdolić ale zastosowales tam kilka rozwiazan ktore mnie troche zastanawiają. Przede wszystkim nurtowala mnie ta mega agresywna perka. W sensie mowie o samych samplach bo patterny są super. Jak wchodzi perka to mozna odczuc przez pare sekund troche zagubienie, nie wiem moze jakby design byl troche delikatniejszy albo jakby byl jakis subtelny build up to moze weszloby troche latwiej. Bas jest na dalekim planie, ciezko sie w niego wczuc, ale nie mowie, ze to zle. No i jeszcze koncowka, brzmi jakby tam zabraklo jakiejs jednej nutki, jakiegos resolve, ale nie wiem, moze to ssiadomy zabieg takze luz. Sorry, ze pisze jak kasztan ale pisalem na telefonie
"I am the machine that reveals the world to you as only I alone am able to see it"

Bzyknij se w ucho.
Odpowiedz
Dzięki.

Cytat:. Nie czytalem powieści ale jak wszedł ten motyw z The Red Verge to brzmiało jakby kontakt z ową cywilazją zostal osiągnięty

Motyw z tracku z mumem pojawia się jeszcze w paru miejscach na albumie w mniej lub bardziej oczywisty sposób 

Cytat:No i jeszcze koncowka, brzmi jakby tam zabraklo jakiejs jednej nutki, jakiegos resolve, ale nie wiem, moze to ssiadomy zabieg takze luz

Myślę, że w kontekście całego LP będzie to miało większy sens, bo we wszystkich trackach sporo się dzieję, a co za dużo to niezdrowo.
Odpowiedz
Mi nie przeszkadza tan brak przeładowania, wiadomo że to celowe. Nie będę piał z zachwytu, bo pewnie zostanę posądzony o stronniczość. Dla mnie whuj przekozak, ale od zawsze bardzo lubiłem Twoje tracki niezależnie od "gatunku", więc to żadna nowość.
Odpowiedz
Solidny kawał elektroniki, teledysk wygląda jak z jakiegoś dema 64K bo fajny  Smile  jak cały album jest tak wykonany to gratuluję.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości