Presety darmowe
Od dobrych producentów muzycznych słyszałem że Serum ma wyjątkowe dobre brzmienia a jedyną wadą to fakt że obciąża mocno komputer, chociaż dla mnie to kolejny dowód na wysoką jakość muzyczną Serum.Wspomniałeś że na Serum mogę zrobić najwyżej jakieś proste loopy perkusyjne techno, natomiast Drum Rack jest lepszy i jeszcze wspomniałeś o zaletach w moim przypadku) sampli. Czy to oznacza że perkusję nie warto robić na Serum? Ja kupiłem kilka wtyczek serum głównie do perkusji i basu, czyżbym i tutaj popełnił błąd? Mnie chodzi o to aby pracować tylko z instrumentami (w tym perkusją, basem) takimi które będą spełniały najwyższe standardy, gdyż zakańczając moje utwory (a wiedzy nie mam dużej) chciałem przygotować moje utwory do wysyłania różnym wytwórniom, zamieszczać w sieci, itp. zakładam że jeśli brzmienia instrumentów będą bardzo dobre, z wokalu już jestem bardzo zadowolony, to z etapem mixu i masteringu jakoś sobie poradzę, np. wysyłając utwory do masteringu online w LANDR.Mam jeszcze pytanie, czy odsłuchując krótki klip muzyczny, ze strony na której kupiłem dany preset, dla przykładu: https://www.adsrsounds.com/product/prese...soundbank/ dokładnie wszystkie instrumenty będę miał do dyspozycji? Czy zarówno będę w posiadaniu tych samych instrumentów jak i tych samych brzmień tychże instrumentów uzyskanych już po masteringu? (Jeśli tak to dużo mi to pomoże)W sklepie o którym wspominałemhttps://www.adsrsounds.comnakupiłem presetów i wczoraj otrzymałem emaila zinformacją że jak do 24 godz. zakupię coś to dostanę 30 % zniżki. Do 18 dziś mam czas, więc byłbym wdzięczny gdybyś wspomniał jeśli jest tam coś co przydałoby mi się Wink  (np. jakieś Sample, o których wspomniałeś?Ja mam gatunek pop, dance-pop). Impakt, wielkie dzięki.
Odpowiedz
Drum Rack nie jest lepszy. to coś zupełnie innego niż Serum. Drum Rack to taki kontener na inne instrumenty, sam w sobie nie produkuje żadnego dźwięku. w Drum Racku możesz zgrupować instrumenty, takie jak samplery, instrumenty, wtyczki VST i rozłożyć je tak, żeby każda nuta odpowiadała za inny instrument. na przykład, na nutę C3 możesz wrzucić sampler z załadowanym samplem kicka, na C#3 sampel werbla, a na D3 syntezator na którym jest załadowany preset z basem.

nie, perkusji nie warto robić w Serum bo synteza własnej perkusji na syntezatorach, które nie są do tego przeznaczone zajmuje masę czasu i po prostu nie warto, szczególnie jeśli nie masz zielonego pojęcia jak obsługiwać syntezator. jeśli nie robisz eksperymentalnej muzyki to do perkusji używaj sampli, tak jak wszyscy. do basu natomiast Serum jest bardzo dobre.

ta paczka Deep Trance: masz napisane pod 'Product Includes' - tylko bas, pady, leady, plucki i FXy. nie ma żadnej perkusji.

EDIT: jeszcze jedno, LANDR nie zrobi za ciebie miksu. lepiej jest mieć dobrze zmiksowany utwór bez masteringu niż odwrotnie, bo źle zmiksowanego utworu nie uratujesz masteringiem, więc to też nie jest takie łatwe jak się wydaje
bingo bango bongo i don't wanna leave the congo
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości