[Orchestral] Strange Sounds - Live Long And Prosper
Ostatni utwór na moim albumie, więcej nie będzie bo i tak nikt nie dotrwa do końca tego, a poco zabierać komuś niepotrzebnie czas.

Odpowiedz
Bardzo ładne, trochę nie moje takie "bajkowe" klimaty, ale czuć tu wytrawne ucho;d Też się staram robić muzykę filmową czy coś w tym stylu, ale za cholerę mixu nie umiem w takim gatunku, używasz jakiejś kompresji w ogóle? Słuchałem jakiegoś innego Twojego utworu ostatnio i tam w pewnym momencie wchodziły dosyć gęste bębny, które brzmiały jakby były tak trochę w mono, ale mimo to brzmiały potężnie i na miejscu, moje bębny zawsze zajmują całą scenę, mimo dobrych instrumentów brzmią dziwnie z reverbem, jakby się rozlewały i nic nie współgra. Nie wiem jak to robisz, kompresja w tym gatunku w teorii powinna psuć efekt realizmu instrumentów, ale może jednak można ją dobrze wykorzystać?
Odpowiedz
Tak używam kompresji na każdej ścieżce, ale głównie spektroskopu który mam wbudowany w DAW, działa na tej samej zasadzie co Tonal Balance Control od iZotope jak pewne wartości są przekroczone to wiem że miks jest skopany, wtedy przyciszam całość i obcinam częstotliwości które robią problem, na końcu przy masteringu maximizerem podnoszę głośność do danego poziomu, tak się nauczyłem samemu nie wiem jak inni to robią.
Odpowiedz
Spoko utwór, fajne instrumentacje robisz. Ten obój (rożek angielski?) to jaki vst? Brzmi bardzo naturalnie
Odpowiedz
To mój pokładowy sampler gra a instrument to Clarinet trochę więcej reverbu jest na nim, używam tylko pokładowych wtyczek, zrobiłem już na nich 6 albumów ten będzie 6.
Odpowiedz
dyskusja przeniesiona do tematu: http://www.reverb.pl/forum/thread-5035.html
bingo bango bongo i don't wanna leave the congo
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości