Zastój
Siema!

Produkcją muzyki zajarałem się niedawno bo jakieś pół roku temu, od tego czasu praktycznie codziennie siadam do DAW i próbuje coś kleić. Wszystko było by pięknie gdyby nie to, że od prawie 2 tygodni nie potrafię zrobić nic sensownego, układam w miarę fajnie brzmiące akordy (układanie utwory w innej kolejności np. zaczynam od melodii czy perkusji nic nie zmienia) i na tym koniec, nie mogę znaleźć żadnego dźwięku który mógł by zagrać sensowną i pasującą melodie. Mimo, że ogólnie jestem bardzo leniwą osobą to potrafię spędzić na takim szukaniu nawet ze 2 godziny (jak na mnie to naprawdę dużo), a po takim czasie wybierania dźwięków i klikania paru klawiszy na midi naprawdę mi się odechciewa. Wtedy zazwyczaj robię sobie przerwę na odrobienie lekcji, obejrzenia jakiegoś poradniku czy jakiś serial, po czym wracam i znowu to samo. Na początku stwierdziłem, że to tylko chwilowe i totalnie normalne, ale teraz zaczynam mieć wątpliwości. Myślałem żeby zrobić sobie kilku dniową przerwę ale co śmieszne za bardzo ciągnie mnie do mojego Fl'a i nie potrafię, chodź zaczyna być to już dosyć meczące. Próbowałem też działać coś z gotowymi loopami i tu jest lepiej, bo samą perkusje jako tako udaje mi się skleić, ale przecież nie będę całe życie używał gotowych pętli i poza tym sprawia mi to dużo mniejszą satysfakcje. W dodatku jakby tego było mało moje poprzednie utwory z przyzwoitych w moim mniemaniu nagle zaczęły wydawać mi się strasznie słabe i najchętniej pousuwał bym je z Souncloud'a. Strasznie mnie to dezorientuje i totalnie nie mam pojęcia w czym leży problem. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł czym może być to spowodowane i jak sobie z tym poradzić to był bym bardzo wdzięczny za jakaś podpowiedź.

Tu podrzucam linka do mojego sc: https://soundcloud.com/user-351780606
Odpowiedz
a tam panie, tutaj niektórzy mają przerwy dłuższe niż twoja kariera :) ja na przykład praktycznie nic nie zrobiłem od czerwca.

poszukaj jakiejś inspiracji. może to być nowa wtyczka, inny DAW, narzucenie sobie ograniczeń żeby pobudzić kreatywność, spróbuj innych technik produkcji (np. sampling), inny gatunek, zrób remiks, poszukaj jakiegoś narzędzia do randomizacji melodii czy barwy dźwięku, albo po prostu słuchaj muzyki i może przez to wpadniesz na coś co chciałbyś zrobić.
bingo bango bongo i don't wanna leave the congo
Odpowiedz
Ja nie robiłem muzyki przez 4 lata, a przez ostatnie 3 miesiące zrobiłem więcej niż od początku swojej zabawy z muzyką (z przerwami jakieś 10 lat temu), więc na to nie ma żadnej reguły.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości