Sony Music Entertainment Poland - Powiązania z innymi krajami
Sony Music jest wytwórnią płytową, kontrolowaną przez korporację Sony w Stanach Zjednoczonych. Z tego co wiem to mają biura w wielu krajach, ale nie wiem w jak wielkim stopniu są powiązane ze sobą te siedziby. Głównie chodzi mi o Polskę. W Polsce jest Sony Music Entertainment Poland. Zastanawiam się czy podpisując kontrakt z wytwórnią Sony w Polsce, będę mógł z dnia na dzień bez żadnych problemów zostać przepisany do Sony USA?Wiem że to brzmi jak żart, ale załóżmy że nasza muzyka jest w j angielskim i jest jedną z najlepszych na świecie a pracownicy Sony w USA, będą chcieli przejąć artystę z Polski aby działać na ich terenie, robić teledyski, koncerty itp. Jest to możliwe i ma to jakiś sens?A może to bez znaczenia czy podpisuje ktoś kontrakt z Sony w Niemczech czy Francji? Jednak w USA chyba przeznacza się większe środki i jest ogólny wyższy poziom wszystkiego.Natomiast jeśli istnieją duże różnice w zależności od kraju, to czy chociaż jedne z najlepszych utworów na świecie z Polski mają szansę zostać ukazane w innych państwach na innych stronach Sony?Pytanie to zadałem też dlatego, bo Do Sony Music w USA czy w Anglii, nie ma możliwości wysłania DEMO, trzeba mieć agentów i sam nie wiem. Natomiast w Polsce jest taka opcja, więc jest szansa się załapać.Przy okazji zapytam czy Sony Music to największa wytwórnia na świecie, czy jest jakaś inna lepsza? Mój gatunek muzyczny to Pop, dance, itp.W Polsce zaczynam się rozglądać i chyba na drugim miejscu jest Universal Music Polska, ale nie wiele jeszcze o tym wiem, więc byłbym wdzięczny za informacje, przynajmniej gdzie szukać i jak.
Odpowiedz
jak jesteś na tyle dobry, żeby wydawać w takich wytwórniach to na ogół masz prawników i managerów, którzy takie rzeczy załatwiają za ciebie
bingo bango bongo i don't wanna leave the congo
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości