Jak ochronić prawa autorskie?
Jestem w końcowym etapie robienia moich utworów i już myślę jak zabezpieczyć moje autorskie prawa. Od razu zaznaczę jakie jest moje zdanie.Uważam że zapisanie nut w stylu fortepianówki są niewystarczające, bo w muzyce jest nie tylko melodia zapisana w nutach ale wiele innych rzeczy.Wysyłanie pocztą do siebie muzyki na płycie CD by w razie potrzeby móc otworzyć list w sądzie, też myślę że jest zły, bo ktoś nieuczciwy mógłby list otworzyć i w ostatniej chwili włożyć płytę, kłamiąc że data była stara.Dzwoniłem do Zaiksu, i powiedziano mi że nie przyjmują utworów bo wcześniej musi muzyka odtworzona zostać w radiu czy w telewizji. Mija się to z moim celem, bo jakby moja muzyka była puszczona w radiu to nie musiałbym się troszczyć o udowodnienie w sądzie daty powstania moich utworów.Załączenie utworów na mediach społecznościowych lub e-maili słyszałem że nie jest dobre bo nieuczciwi specjaliści potrafią zmienić daty. Wykluczam też oficjalne zamieszczenie muzyki w sieci, bo muzyka która trafi do sieci już podobno nie może zostać przez wytwórnię uznana za nowość. Chyba regulamin Eurovision też mówi że dany utwór nie może być nigdzie wcześniej słyszany.Co więc pozostało? Może istnieje jakaś instytucja która za odpłatą zrobi to i w razie potrzeby, będzie potrafić udowodnić datę kiedy wręczono jej naszą muzykę? Wielkie dzięki za pomysły.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości