słuchawki grają za cicho?
Witam, ostatnio zakupiłem słuchawki ath m40x i mam wrażenie, że grają za cicho, jakby nie wykorzystywały pełnej mocy. Kiedy podłącze do komputera słuchawki douszne za 40zł to praktycznie nie ma różnicy. Natomiast kiedy podłącze je do telefonu i następnie podepnę m40x to m40x grają znacznie lepiej, tzn. m40x grają lepiej na telefonie niż na komputerze. Myślę, że wina leży w tym, że mam zintegrowaną kartę dźwiękową w komputerze. Moja płyta główna: asus m5a78l-m lx3. Sterowniki mam najnowsze.
Czy to możliwe, że w telefonie mam lepszą kartę dźwiękową niż w komputerze? Czy zakup interfejsu audio rozwiąże problem i słuchawki będą grały lepiej?
Odpowiedz
wina zapewne leży w impedancji słuchawek.

słuchawki z mniejszą impedancją będą grać głośniej, natomiast z większą będą grać ciszej, ale mogą mieć lepszą jakość. nie wiem jaka jest różnica w jakości i czy faktycznie jakaś jest, bo nigdy nie porównywałem.

słuchawki z mniejszą impedancją (na przykład 32ohm) używa się najczęściej do telefonów, a do większej impedancji (np. 250ohm) może być potrzebny przedwzmacniacz słuchawkowy (może być już wbudowany w interfejs/kartę dźwiękową), żeby grały na przyzwoitym poziomie.

na słuchawkach, na pudełku lub w instrukcji powinno być gdzieś podane "impedance" w ohm'ach. czasem sprzedaje się te same modele słuchawek w różnej impedancji, dlatego najpewniej jest sprawdzić u siebie zamiast w internecie.

generalnie słuchawki 32ohm powinny grać głośno na każdym sprzęcie.
bingo bango bongo i don't wanna leave the congo
Odpowiedz
(09.05.2020, 22:11)Impakt napisał(a): wina zapewne leży w impedancji słuchawek.

słuchawki z mniejszą impedancją będą grać głośniej, natomiast z większą będą grać ciszej, ale mogą mieć lepszą jakość. nie wiem jaka jest różnica w jakości i czy faktycznie jakaś jest, bo nigdy nie porównywałem.

słuchawki z mniejszą impedancją (na przykład 32ohm) używa się najczęściej do telefonów, a do większej impedancji (np. 250ohm) może być potrzebny przedwzmacniacz słuchawkowy (może być już wbudowany w interfejs/kartę dźwiękową), żeby grały na przyzwoitym poziomie.

na słuchawkach, na pudełku lub w instrukcji powinno być gdzieś podane "impedance" w ohm'ach. czasem sprzedaje się te same modele słuchawek w różnej impedancji, dlatego najpewniej jest sprawdzić u siebie zamiast w internecie.

generalnie słuchawki 32ohm powinny grać głośno na każdym sprzęcie.

35 ohm, na internecie poczytałem, że telefony z reguły mają lepszą jakość odtwarzania niż zintegrowana karta w płycie głównej
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości