Jak nauczyć się grać na klawiaturze midi?
Jak mam się nauczyć grać na klawiaturze midi? Nie chodzi mi tu o znajomość teorii muzyki tylko jak mam się nauczyć grać, aby swobodnie tworzyć melodie itd. Jedynie nauczyłem się ostatnio grać melodię Avicii - Levels i David Guetta - Lovers On The Sun. Te bardziej skomplikowane już mi nie wychodzą. Jakieś porady?
Odpowiedz
praktyka, podstawy teorii muzyki.

jak chcesz swobodnie tworzyc melodie i improwizowac to musisz znac teorie muzyki.
to nie jest takie trudne, nie wiem czego ty sie boisz

ofc teorii muzyki nie trzeba sie tak sztywno trzymac, ale na poczatek raczej jest wymagana
bingo bango bongo i don't wanna leave the congo
Odpowiedz
No tak tylko gdzie znajdę tą teorię muzyki? Słyszałem o kursie Live Act - Teoria Muzyki, ale nie chcę wydawać pieniędzy. Tutaj na forum są tutoriale nt., ale cięzko mi cokolwiek z tego zrozumieć.
Odpowiedz
Avro. Sprawdź mój podpis.
[Obrazek: qBxxp6W.png]
Odpowiedz
to bardzo proste, musisz sobie wyznaczyc skale i trzymac sie tylko tych dzwiekow (przynajmniej na poczatek)

Impakt napisał(a):masz dwie podstawowe skale: MAJOR (dur) i MINOR (mol)

wybierz sobie jakas nute, na przyklad G# i zrobmy z tego skale G# major.
odliczasz od G# poltony dla skali major:
Kod:
0   2   2   1   2   2   2   1
G#  A#  C   C#  D#  F   G   G#
i otrzymales skale G# major (G# dur). teraz wystarczy ze bedziesz trzymal sie tylko i wylacznie tych tonow i nic ci nie bedzie falszowac.

dla major odliczasz 02212221, a dla minor 02122122. (podalem zero jako root note, czyli glowna nuta od ktorej zaczyna sie skala) zapisz sobie na poczatek te liczby gdzies na kartce.

jak zapomnisz to latwo sobie przypomniec przez dwie skale, C major i A minor, bo obie skladaja sie tylko z bialych klawiszy. C major od C do C, a A minor jest od A do A. odliczasz tylko poltony i masz. Smile
albo po prostu tworzysz C major / A minor i przesuwasz na jaka tam nute sobie chcesz.

jeszcze powiedz jakie gatunki cie interesuja.
Odpowiedz
 Podziekowania: Modruse(+1)
Progressive House, Electro House.

Generalnie chciałbym się nauczyć tworzyć takie melodie jak np. tu:

https://www.youtube.com/watch?v=hWuRA_JvCR8

Nie interesuje mnie tworzenie jakichś banalnych melodii jak w tych big roomach.

Generalnie słyszałem i nawet czytałem o tych skalach, że są durowe i molowe i chyba jeszcze jakieś?

-----------------
No i np. jak mam zlokalizować jaka skala została użyta w tym utworze? Pierwsza nuta to np. G i jak mam zgadnąć resztę i określić jaka to jest skala? Tak jak w przypadku innych utworów?
Odpowiedz
na sluch, sprawdzasz tony ktore pasuja Smile

http://www.mixedinkey.com/ sprawdz ten program, slyszalem ze jest dobry
Odpowiedz
No ok, odgadnę tony, które pasują a teraz jak określić jaka to jest skala, czy durowa czy molowa?
Odpowiedz
Odszukaj ostatni akord utworu. Na 90% będzie to akord określający tonację kawałka. Ponadto. Niema Szybkiej metody nauki gry na jakimkolwiek instrumencie. Jeżeli chcesz to zacząć ogarniać to siadaj do Tutoriali i zaczynaj ćwiczyć. Może być moja toporiada, może być cokolwiek innego.
Wiele też zależy od naturalnych predyspozycji muzycznych. Jednym granie melodii przychodzi łatwo innym dużo gorzej. I wiele rzeczy ma wpływ na grę. Śpiewasz? Masz poczucie rytmu? Lubisz matematykę? To wszystko ma wpływ....

Na początek polecam Ci próbowanie grania różnych znanych motywów ze słuchu i zaprzyjaźnienie się z zapisem nutowym.
[Obrazek: qBxxp6W.png]
Odpowiedz
http://www.pianolachert.eu/

ja ucze sie od samego wirtuoza gry na fortepianie mojego wspulnika piotra lacherta, wyzygalem moja krwawice na te 15 lekcji , jednak zaprzestalem nauki , powód - halucynoza
Odpowiedz
 Podziekowania: Impakt(+1)

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości