Zużycie procesora
Posiadam 4 rdzeniowy procesor Intel Core i5 i zauważyłem, że ostatnio dziwnie zaczęło wzrastać zużycie procesora nawet przy prostym projekcie, który składa się raptem z 2 massive, ride, kicka no i 2 loopów.

http://oi62.tinypic.com/1rop4w.jpg

Dziwne, żeby taki procesor męczył się już przy takim małym projekcie tym bardziej, że jedyna wtyczka jaką zapiąłem na kanał to kickstart.
Odpowiedz
Wcześniej zużycie miałeś na niższym poziomie? W sensie wskaźnik skacze od pewnego czasu? Sprawdź może wszystkie procesy, które odbywają się w tle.

Z tego co się orientuję w przypadku FL Studio, ważniejsza jest prędkość taktowania jednego rdzenia, a niżeli ich ilość. To też zależy z jakiej wersji systemu oraz DAW korzystasz.
The best is yet to come.
Odpowiedz
Faktycznie dziwne. Fakt, Massive to Massive ale ...

Np mój ostatni projekt: http://reverb.pl/forum/showthread.php?tid=989

to 19 wtyczek, z czego 6 w 3 grupach - w tym wszystkim 9 instancji Z3TA+2, 5 wtyczek do sampli drumowych Impulse + ok po 3 efekty typu eq/reverb/komp na każdej wtyczce + kilka na sumie.

To wszystko w Abletonie na sprzęcie Core2Duo 3GHz pod XP32bity obciąża procka nie więcej jak 30%.
Odpowiedz
Wcześniej jak pamiętam to miałem jakieś 10% przy bardziej obszernych projektach.
Odpowiedz
otwórz na testy w FL becie 2 12 i zobacz czy to samo masz, tylko nie rób save czasem Smile
Odpowiedz
system zabezpieczenia > opcje zasilania tam ustaw wysoka wydajność
30% użycia odychnie jak ręką odjął
Odpowiedz
Przestawienie na wysoką wydajność nic nie dało niestety. Może powinienem przeczyścić komputer w środku, bo już dawno tego nie robiłem. Procesor mam od czerwca i od tej pory do niego nie zaglądałem, ani nie wymieniałem pasty.

Dodatkowo za każdym razem jak go włączam to procesor przez chwilę pracuje głośniej i jakby się rozpędzał, po chwili to ustępuje.
Odpowiedz
Oczywiście wykluczasz nową wersję antywira, firewalla itp ?
Odpowiedz
Arvo proszę cię... procesor to nie dvdrom żeby tam często zaglądać, nie tędy droga, po drugie cały komp dziwnie by ci się zachowywał. Jak włączasz kompa wentylator zawsze na początku wyje najgłośniej, na uruchomienie komp potrzebuje dużo prądu.
na testy procka masz to możesz też sprawdzić temperatury, ustawić w biosie próg bezpieczeństwa temperaturowy.
ja się założę że problem leży we fl, mi odstawia czasem takie numery że głowa boli, z resztą możesz poczytać.
Mam Xeon-a procek i przy 40% obciążenia już się dławi. Znika panel, jest czarny albo się zawiesza. Źle współpracuje z wtyczkami. "invalid pointer operation". Czekam na 12 Smile,
Odpowiedz
ja mam teraz intel i7 3,6 ghz 8 giga ramu i przy niektorych projektach zuzycie dochodzi mi do 50 procent ale to juz pod koniec projektu jak wszystkiego tam nawrzucane itp
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości